Chlieb náš každodenný


Štvrtok 20. septembra 2018

Kaz 4,9-12

Sdc 21,1-25

Dobehni do cieľa

"Dvom je lepšie ako jednému... Ak padnú, jeden druhého zodvihne..." (Kaz 4,9-10).

Počas olympijských hier v Riu v roku 2016 pritiahli dve atlétky v behu na 5000 metrov pozornosť celého sveta. Pretekárka z Nového Zélandu Nikki Hamblin asi po 3200 metroch spadla a náhodou so sebou stiahla aj Američanku Abbey D´Agotino. Abbey bola rýchlo späť na nohách, no rozhodla sa pomôcť Nikki. Po chvíli spoločného behu sa Abbey začala tackať, keďže jej pád spôsobil zranenia na pravej nohe. Teraz bola na rade Nikki, aby zastavila a povzbudila svoju súperku, aby pokračovala v behu. Keď Abbey prekročila cieľovú čiaru, Nikki čakala, aby ju objala. Aký nádherný obraz vzájomného povzbudenia a pomoci!

Príbeh mi pripomína oddiel z Biblie:

"Dvom je lepšie ako jednému... Ak padnú, jeden druhého zodvihne. Beda však samotnému, keď padne, a niet druhého, kto by ho zodvihol" (Kaz 4,9-10). Ako členovia duchovného životného behu potrebujeme jeden druhého. Je dobré, keď si uvedomíme, že nepretekáme súťažne proti sebe, ale sme príslušníkmi toho istého tímu. Prídu chvíle, keď oslabneme a budeme potrebovať, aby nás niekto zodvihol. Inokedy zas môže niekto iný potrebovať naše osobné povzbudenie či modlitby.

Duchovné preteky sa nebežia osamote. Vedie nás Boh, aby sme úspešne dobehli do cieľa.

Drahý Pane, ďakujem za povzbudenie ostatných veriacich, ktorí mi pomáhajú na ceste. Pomôž mi hľadať spôsoby, ako môžem ja povzbudiť iných.

Myšlienka: Potrebujeme dostať jeden druhého na miesto, kde nás posiela Boh.


Výber dňa:

Vyber dátum


Chlieb náš každodenný je pripravený na základe publikácie
"Chlieb náš každodenný - Biblické úvahy na každý deň".
Materiál je použitý s dovolením vydavateľa IN Network Slovakia, n.o.,
u ktorého je možné si publikáciu objednať.
© RBC Ministries – Grand Rapids, Michigan 49555-001

Chlieb nas kazdodenny