Chlieb náš každodenný


Štvrtok 18. júla 2019

Ž 20,6-9

Mt 11,2-6

Čo je tvojím vytúženým

snom?

"Títo sa spoliehajú na vozy, tamtí na kone, my si však pripomíname meno Hospodina, nášho Boha" (Ž 20,8).

Jeden z pracovníkov banky má na okienku fotografiu kabrioletu - rýchleho športového auta vyrobeného v automobilke

Ford. Raz, keď som niečo vybavoval, som sa ho opýtal, či je to jeho auto. "Nie," odpovedal. "To je môj vytúžený sen, dôvod každé ráno vstať a ísť do práce. Raz také budem mať." Chápem vášeň tohto mladého muža. Aj môj priateľ mal takýto kabriolet a raz mi dovolil šoférovať! Je to úžasné auto! Ale tak ako všetko na tomto svete, ani ono nestojí za to, aby sme preň žili. Podľa žalmistu tí, ktorí dúfajú v iné veci ako v Boha, klesnú a padnú (Ž 20,9). Je to preto, že sme stvorení pre Boha a nič Ho nenahradí - je to pravda, ktorú dennodenne potvrdzujú naše skúsenosti. Kúpime si to či ono, pretože si myslíme, že nás tieto veci urobia šťastnými, ale rovnako ako dieťa, ktoré dostane desať alebo aj viac vianočných darčekov, sa pýtame: "A to je všetko?" Niečo nám vždy chýba.

Nič z toho, čo nám môže ponúknuť svet - a dokonca ani veľmi dobré veci - nás plne neuspokojí. Je v nich určitá radosť, ale naše šťastie rýchlo vyprchá (1Jn 2,17). Ako konštatuje C. S. Lewis, známy kresťanský spisovateľ: "Boh nám nemôže dať šťastie a pokoj mimo Neho. Nič také neexistuje."

"Našla som Toho, po ktorom tak dlho túžila moja duša. Ježiš naplnil moje túžby - skrze Jeho krv som zachránená". (Clara Williams)

Myšlienka: V každom srdci je túžba, ktorú môže naplniť jedine Ježiš.


Výber dňa:

Vyber dátum


Chlieb náš každodenný je pripravený na základe publikácie
"Chlieb náš každodenný - Biblické úvahy na každý deň".
Materiál je použitý s dovolením vydavateľa IN Network Slovakia, n.o.,
u ktorého je možné si publikáciu objednať.
© RBC Ministries – Grand Rapids, Michigan 49555-001

Chlieb nas kazdodenny