Aktuality zo života spoločnosti

Počas posledných nepokojov polícia opäť obsadila baptistický zbor v Gaze

Počas posledných nepokojov polícia opäť obsadila baptistický zbor v Gaze

Pätnásteho júna obsadila palestínska polícia už po druhý raz v posledných mesiacoch baptistický zbor v pásme Gazy. Hanna Massad, kazateľ baptistického zboru v Gaze povedal, že baptisti Gazy sú inak v bezpečí, a to aj napriek nepokojom, ktoré v oblasti panovali.

Nepokoje v tejto juhozápadnej oblasti Izraelského územia vznikli na základe útokov militantnej strany Hamas proti svojmu umiernenejšiemu rivalovi hnutiu Fatah. V oblasti žije viac ako 1,2 milióna ľudí a mnohí z nich žijú v utečeneckých táboroch. „Palestínska polícia však obsadila našu budovu a použila ju ako pozorovateľňu.“ Massad povedal, že zbor sa proti tomuto konaniu bránil, ale polícia na to nedbala. Neskôr povedal, že obsadenia zmizol počítač a iné vybavenie v hodnote 4 000 dolárov. 1. júna tiež museli zrušiť svoje pobožnosti, pretože v blízkosti sa strhla streľba. Bomba dopadla aj na dom jedného člena zboru a jedna osoba bola ľahko zranená. Kresťania v pásme Gazy, ktorá je časťou Palestíny, museli počas eskalácie napätia medzi Hamasom a jeho miernejším rivalom Fatahom znášať prenasledovanie. Palestínsky prezident Mahmúd Abbás má podporu Spojených štátov, avšak v posledných voľbách, ktoré sa uskutočnili v roku 2006 získala strana Hamas v palestínskom parlamente väčšinu. Napriek tomuto všetkému, zbor pokračuje vo svojom živote a ako povedal Massad, „prežíva moc Božej prítomnosti, Jeho pokoj a lásku.“ Palestínčan Massad je kazateľom baptistického zboru v Gaze od roku 1987. Za kazateľa bol ordinovaný vo Fullerovom teologickom seminári v kalifornskej Passadene a určitý čas slúžil aj v prvom baptistickom zbore Azusa v Kalifornii. Do Gazy sa vrátil v roku 1999. Podporu prijíma od Medzinárodnej služby Amerických baptistických zborov v USA.


http://www.abpnews.com/ preložil Pavel Kopčok

Copyright © 2023 Bratská jednota baptistov v Slovenskej republike. Všetky práva vyhradené. Webmasters: webmaster@baptist.sk