Aktuality zo života cirkvi

EBF vyzýva k modlitbám - Smútok nad stratou ôsmich baptistických detí po Beslanskej rukojemníckej dráme

Smútok nad stratou ôsmich baptistických detí
po Beslanskej rukojemníckej dráme

EBF vyzýva k modlitbám

Pri tragickej Beslanskej rukojemníckej dráme zahynulo viac ako 330 ľudí, viac ako 400 ľudí bolo zranených a dotklo sa to aj baptistických rodín.


Jevgenij Žigulin, vedúci „Baptistickej misijnej spoločnosti Viera“ v Čečensku nám popísal, aké je to bolestivé pozorovať, že takmer v každej Beslanskej domácnosti sa museli rozlúčiť so svojimi najbližšími. Mnohé rodiny stratili tri, alebo aj viac detí. Napísal toto: „V domácnosti Sergeja Totieva, kazateľa baptistického zboru v Beslane mali päť školákov a iba dve z nich sú nažive (jedno dieťa je v nemocnici a druhé stratilo svoj zrak). Ďalšie dieťa je mŕtve a dve sú nezvestné. Sergejov brat Taimuraz Totiev má tiež veľký smútok: z jeho piatich detí je iba jedno nažive a osud ďalších štyroch je neznámy. Baptistická rodina Džojevsovcov stratila svoje deväť ročné dieťa.

Neexistujú slová, ktorými by bolo možné vyjadriť smútok a bolesť v srdci rodičov a všetkých ľudí, ktorí stratili deti a príbuzných pri tomto teroristickom čine.

  • Vyzývame všetkých baptistov a veriacich v Európe, aby sa modlili za rodiny, ktoré smútia za svojimi mŕtvymi deťmi a príbuznými.
  • Vyzývame všetky baptistické zbory, aby svoju modlitebnú podporu zamerali na zbor v Osetsku.
  • Vyzývame všetkých, aby sa modlili o Božiu milosť pre stratený svet.

EBF odošle určitú finančnú pomoc rodinám, ktoré zasiahla táto tragédia.Theodor Angelov
8. september 2004

Copyright © 2023 Bratská jednota baptistov v Slovenskej republike. Všetky práva vyhradené. Webmasters: webmaster@baptist.sk